Cena pregleda Stres ehokardiografija (SEHO): 8.000 din.
Zakažite stres ehokardiografski test u našoj ordinaciji putem:
Telefona: 063320820
Svakog dana osim nedelje od 9h do 20h.
Ili pošaljite email: [email protected]
Kada god Vam odgovara.
Naša kardiološka ordinacija, Sveti Kuzman i Damjan, se nalazi na adresi:
Gornjogradska 7i, Zemun.
Šta je stres ehokardiografija?
Stres ehokardiografski test, stres ehokardiografija ili SEHO su nazivi jedne te iste neinvazivne dijagnostičke metode kojom se prati koliko dobro rade Vaše srce i krvni sudovi.
Namenjena je, pre svega, otkrivanju koronarne bolesti srca, odnosno suženja na koronarnim krvnim sudovima koji ishranjuju srce.
Razlika između klasičnog testa opterećenja i stres ehokardiografije je što se u ovom pregledu, pored praćenja EKG promena kao kod klasičnog testa opterećenja srca ili ergometrije, tokom SEHO testa obavlja i pregled srca ultrazvučnim uređajem.
To mu daje prednost u otkrivanju koronarne bolesti srca.
Zašto se obavlja SEHO?
Stres ehoardiografija (SEHO) je značajan pregled za procenu kardiovaskularnog rizika, efekata terapije, stanja posle infarkta miokarda, ugradnje stenta, baj pasa i drugih kardiovaskularnih događaja.
Kako se vrši ehokardiografski test?
Test se obavlja u ordinaciji, na ergo biciklu.
Prvo ćete početi da vozite bicikl sporo, a onda kako vreme prolazi, brzina i otpor na biciklu se povećavaju da bi se simulirao rast opterećenja u realnim okolnostima.
Tokom testa doktor će sve vreme pratiti električnu aktivnost Vašeg srca, broj otkucaja srca, kretanje krvnog pritiska i kako dišete.
Pored navedenog, što se radi i na testu opterećenja, snima se i ultrazvuk srca, kako bi pregled bio potpuniji i kardiološko stanje pacijenta najjasnije moguće.
Da li postoje rizici po zdravlje pacijenta prilikom stres ehokardiografije?
Prilikom testa stres ehokardiografije, kao i kod testa opterećenja, u veoma retkim situacijama može doći do pada krvnog pritiska ili do poremećaja srčanog ritma, a u izuzetno retkim situacijama može doći i do srčanog udara.
Rizici se smanjuju stručnošću lekara da proceni stanje pacijenta pre i tokom ovog pregleda, pa se komplikacije gotovo nikada ne dešavaju ukoliko ih izvodi iskusan kardiolog.
Šta treba uraditi pre i posle pregleda?
Uvek je najsigurnije pozvati kardiologa nekoliko dana ranije da bi Vas uputio ukoliko treba da korigujete terapiju.
Nakon testa možete se vratiti svojim uobičajenim dnevnim aktivnostima.